Hukuk Haberleri
Celse Mobil Uygulaması, Avukatların İşlerini Kolaylaştırmaya Devam Ediyor
Sosyal Medyada Paylaş
14 Kasım 2020
HukukHaber

Celse Mobil Uygulaması, Avukatların İşlerini Kolaylaştırmaya Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı tarafından avukatlara yönelik hazırlanan ve avukatların duruşmaları anlık takip ettiği mobil uygulama CELSE mobil marketlerden yaklaşık 140 bin defa indirildi.

Yazılımı Adalet Bakanlığı mühendislerince yapılan CELSE uygulaması, 4 Nisan 2018’de hayata geçmişti. Uygulama ile avukatlar, vekili oldukları davalara ilişkin tüm duruşmaların günlük, haftalık ve aylık olarak tarih ve saat bilgilerine ulaşabiliyor. Ayrıca mahkeme hâkiminin izin veya mazeret bilgileri de avukatlar tarafından sistem üzerinden anında takip edilebiliyor. Yine avukatlar icra ve dava dosyalarını listeleme, sorgulama, taraf ve vekil bilgileri ile dosya kapak bilgilerini görebiliyor.

Uygulamanın başladığı günden bu yana CELSE IOS ve Android marketlerden toplamda 139 bin 901 kez indirildi. Ayrıca uygulama günde ortalama 146 defa yükleniyor.

CELSE uygulaması, IOS ve Android işletim sistemi bulunan telefonlara ücretsiz indirilebiliyor. Avukatlar, UYAP’taki Avukat Portal üzerinden oluşturacakları şifrelerle uygulamaya giriş yapabiliyor.

ads

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2019 Adalet Medya.net