• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çantasında GPS Cihazı Çıktı! Futbolcu Semih Kaya, Seçil Erzan’a Alıp Verdiği Paraları Anlattı

Çantasında GPS Cihazı Çıktı! Futbolcu Semih Kaya, Seçil Erzan’a Alıp Verdiği Paraları Anlattı

Futbol dünyasındaki dolandırıcılık olayında gün geçmiyor ki yeni bir ayrıntı ortaya çıkmasın…

Bu kez bankacı Seçil Erzan’ın içinde GPS cihazı bulunan çantayı verdiği iddia edilen eski futbolcu Semih Kaya’nın savcılık ifadesine ulaşıldı.

Ancak Kaya’nın adı, yüksek kâr getirili fon vaadiyle Erzan’ın bir numaralı sanık olduğu ve spor dünyasının ünlü isimleri Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 mağdurlu davanın iddianamesinde yer almıyor.

Müşteki sıfatıyla ifade verdi

Bu kapsamda Seçil Erzan’ın ifadelerinde ismi geçen Semih Kaya’nın, olaya ilişkin soruşturma aşamasında “müşteki” sıfatıyla ifade verdiği ortaya çıktı.

Semih Kaya, 25 Mayıs 2023’te avukatı eşliğinde savcılığa verdiği ifadesinde, Seçil Erzan’ı Galatasaray’da oynarken Denizbank Şube Müdürü olarak tanıdığını ve 2011-2017 yılları arasında birçok kez bankacılık işlemi gerçekleştirdiğini söyledi.

6 kez para verdi

Daha sonra yurt dışına gittiğini, dönünce tekrar aynı bankayla çalıştığı için Erzan ile iletişiminin devam ettiğini ifade eden Kaya, Nisan 2022’de kur korumalı mevduat fonuna para yatırmasından iki hafta sonra Erzan’ın kendisini arayarak banka bünyesinde bir fon olduğunu ve yüksek getirisi olduğunu söylediğini anlattı.

Kaya, Seçil Erzan ile yüz yüze görüştükten sonra bu fona yatırması için toplam 6 kez para verdiğini söyledi.

“1 milyon 200 bin euro paramı dolara çevirdim”

Erzan’ın yatırdığı parayı vade sonunda yüzde 7,5 kâr ile geri alacağını vadettiğini de söyleyen Kaya, “Hiçbir maddi kaybımın olmayacağını söylemişti. O sırada banka bünyesindeki fon hesabındaki parayı vade sonunu beklemeden (üç aylık bir vadesi vardı) bozdurup kendisine vermemi ve bu parayı da saklı fona yatırmama ikna etti. Mayıs ayında banka bünyesinde bulunan 1 milyon 200 bin euro paramı dolara çevirip banka içerisinden çekip Seçil Erzan’a teslim ettim.” diyerek elinde belge olduğunu söyledi.

Semih Kaya, ilk olarak 2022 Nisan ayında 300 bin dolar parasını çekip Erzan’a Florya Şubesi’ndeki odasında bizzat elden teslim ettiğini, Erzan’ın kendisine kaşeli ve ıslak imzalı bir belge verdiğini, parayı verirken bir kişinin daha odada olduğunu, saklamalı fondan haberi olan bu kişiyle tokalaştığını, Erzan’ın bu kişiyi Ali’nin kardeşi Atilla olarak tanıttığını belirtti.

“Hemen her hafta Seçil’in yanına gidiyordum”

Kaya, Florya Şubesi’ndeki hesabını Seçil Erzan’ın 2022 Temmuz’da tayin olmasıyla Levent Şubesi’ne taşıdığını ifade ederek, “Fona para yatırdıktan sonra hemen hemen her hafta Seçil’in yanına gidiyordum. 2022 Temmuz ayında 2 kez Seçil’e Levent’teki odasında elden ödeme yaptım. İlkinde 700 bin dolar, ikincisinde 600 bin dolar şeklinde ödeme yaptım. Ödeme yaptığım zaman her seferinde Seçil Erzan’dan ödeme yaptığıma dair belge aldım. 2022 Ağustos ayında da beşinci kez 600 bin dolar ödeme yaptım, yine aynı ay içerisinde altıncı kez 600 bin dolar ödeme yaptım. Bu ödeme bedellerini tam olarak hatırlamıyorum. Bir tanesi 500 bin dolar da olabilir. Seçil Erzan’dan ödemelere ilişkin ıslak imzalı belgeleri aldım. Seçil Erzan zaman zaman bana fon getirisi altında birtakım ödemeler yaptı. Tam olarak ne zaman, ne kadar ödeme yaptığını bilmiyorum.” dedi.

“530 bin dolar alacağım kaldı”

Kaya, kendisinin de toplamda ne kadar ödeme yaptığını bilmediğini öne sürerek, Erzan’ın yanında bulunan ve banka çalışanı olarak bildiği Ali Yörük’e 1 milyon 200 bin doları Florya Metin Oktay Tesisleri’nde elden teslim ettiğini, yaptığı 6 ödeme dışında Erzan’ın yönlendirmesiyle 2022 yılı sonlarına doğru 355 bin doları Ali Yörük’ün hesabına EFT yaptığını, toplamda Erzan’a saklamalı getirili fona yatırması için 4 milyon 100 bin dolar para verdiğini, Seçil Erzan’ın da kendisine 3 milyon 500 bin dolar parayı geri ödediğini, bunu fon getirisi olarak geri ödediğini, 530 bin dolar alacağının kaldığını söyledi.

“Getirisinin tamamen bana ait olacağını söyledi”

Semih Kaya ifadesinde, Erzan’ın fona ilişkin kısa süreli vadelerden yani 20-30 gün süreli değişken vadelerden bahsettiğini belirterek, “Fona para yatırırken herhangi bir kimsenin isminden bahsetmedi. Bu fonun banka bünyesindeki bir fon olduğunu ve getirisinin tamamen bana ait olacağını söylemişti.” dedi.

Erzan’ın iki ödemeyi Levent’teki odasında, diğerlerinin şube önünde araç içerisinde teslim ettiğini de söyleyerek, “Akabinde zaten birlikte Seçil müdür ile bankaya girdim. Bana verdiği paraları Denizbank’taki hesabıma yatırdım.” dedi.

Bodrum’da villa satın aldı

Savcının, Bodrum’da gayrimenkulü olup olmadığını sorması üzerine Semih Kaya, Bodrum’da bir villa satın aldığını, ödemeleri devam ettiği için tapusunu üzerine alamadığını, 2022 Eylül’de Denizbank Levent Şubesi’nde 100 bin dolar parayı villalardan sorumlu kişiye ödediğini, Erzan’ın da yanında olduğunu, birinci kattaki vezneden parayı alıp sorumlu kişiye teslim ettiğini belirtti.

“Çantadan ses geldiğini duydum”

Semih Kaya, Seçil Erzan tarafından aldığı çantadan GPS çıkması olayını ise şöyle anlattı:

“Bir keresinde Seçil Erzan’dan 200 bin dolar fon getirisi olduğunu bildiğim bir parayı teslim almıştım. Seçil müdür, bana bu parayı mavi bir çanta içerisinde Levent’teki odasında 15 Kasım’da teslim etmişti. Akabinde ben içinden parayı alıp bankadaki hesabıma yatırdım. Çantayı da Seçil Erzan’a vermek istedim. Parayı yatırırken vezneye de o çantayla gitmiştim. Fakat Seçil müdür, ‘Çanta sende kalsın’ dedi. Ben de boş çantayı alıp aracıma koydum. Akabinde 16 Kasım günü aracımla Bodrum’a gitmek için havalimanına doğru yola çıktım. Aracı havalimanına park ettim. Aynı gün geri dönüp aracıma bindiğimde seyir halindeyken bu çantadan ses geldiğini duydum. Şüphelenip çantanın içini kontrol ettiğimde bir GPS cihazı gördüm. Üzerinde Apple yazısı vardı ve seri numarası yazılıydı. Google’dan seri numarasını girdiğimde telefonun son dört rakamını öğrendim. Akabinde Seçil’in Levent’teki ofisine gidip bu durumun ne olduğunu sordum. Çünkü çantada GPS olduğunu görünce çok korktum. Çünkü beni takip ettiklerini düşündüm.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads