Hukuk Haberleri
Büro Memur Sen: İcra Memurları Yalnız Değildir! Başlığıyla Kınama Mesajı Yayınladı
Sosyal Medyada Paylaş

Büro Memur Sen: İcra Memurları Yalnız Değildir! Başlığıyla Kınama Mesajı Yayınladı

Büro Memur Sen, İstanbul 1 No’lu Barosu’nun tepki çeken paylaşımına “İcra Müdürlükleri Çalışanları Sahipsiz Değildir!” vurgusu yaparak kınama mesajı yayınladı.

İstanbul Barosu’nun sosyal medya hesaplarında paylaşılan bir görselde “İcra Müdürlüklerinde Yaşanılan Sorunları Aşağıda Bulunan İrtibat Numaralarına Bildirin, Şikayetleri Yapalım” gibi son derece mesnetsiz ve kabul edilemez bir açıklama yapılmıştır.

Hukuk; herkese eşit yaklaşmakla birlikte, herkesle eşit şartlarda bulunmak ve tüm imtiyazların karşısında üstünlük anlayışını reddetmekle orta çıkan bir kavramdır.

İstanbul Barosu’nun yaptığı bu talihsiz açıklama ile yukarıda belirttiğimiz kaidelerin tümü hiçe sayılmakla birlikte; gelinen noktada İcra Müdürlüğü çalışanlarını “şikâyet” sopası ile tehdit etmektedirler. İstanbul Barosu’ndaki pek çok avukatın da bileceği üzere İcra Müdürlüğü birimleri, Adalet Bakanlığı’na bağlı en yoğun işyerlerinden biridir. Bu yoğunluğu sadece bugünün zorlu pandemi şartları ile değil, her dönemde olduğu bilinmekte ve mesai kavramının en stresli olduğu çalışma şartlarına maruz kalmaktadırlar.

COVID-19 döneminde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesine Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle tüm kamu kurumlarında çalışma saatleri 10:00 – 16:00 olarak belirlenmiştir buna rağmen, İcra Müdürlükleri bu genelgenin uygulanmasının uygun olmadığı alanlar olarak seçilmiş; İcra Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve İcra Katipleri mesai gözetmeksizin fedakarca çalışmaya devam etmiştir ve etmektedir.

Tüm bu zorlu şartlara rağmen İstanbul Barosu yaptığı paylaşımla neyi amaçlamaktadır? Ne istemektedir? Daha hangi zorlukları İcra Müdürlükleri çalışanlarına dayatmayı hedeflemektedir?

İstanbul Barosu’nun bu talihsiz açıklamasını; insan onurunu hiçe sayan, memuru köle gibi gören, çalışma barışına hiçbir katkısı olmayacak açıklamasını reddediyoruz!

Büro Memur-Sen olarak, İstanbul Barosu’nun bu açıklaması karşısında; tüm hukuk danışmanlarımızla birlikte İcra Müdürlükleri çalışanlarının yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Büro Memur-Sen avukatları, İstanbul Barosu’nun yaptığı bu talihsiz açıklamasıyla birlikte İcra Müdürlüğü çalışanlarını haksız şikayet eden ve mağduriyete yol açan avukatlar hakkında her hukuki yola başvuracaktır.

İstanbul 1 Nolu Baronun niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğu aşikardır. İcra Müdürlükleri çalışanları köle değildir, yalnız değildir. Büro Memur-Sen kamu çalışanlara hizmet etmeye, onların hakkını aramaya ve savunmaya devam edecektir.

Kamu görevlilerine karşı haksız ve kasıtlı bir saldırı olduğunda hakkımızı yasalar ve hukuk düzeni içerisinde kalarak savunacağımızdan da hiç kimsesin şüphesi olmamalıdır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…

ads

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2019 Adalet Medya.net