• DOLAR
  $1.232,74
 • EURO
  $0,3818
 • ALTIN
  $16.854,74
 • BIST
  $76,79
Bakan Gül’den Etek Kriziyle İlgili Açıklama

Bakan Gül’den Etek Kriziyle İlgili Açıklama

İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi’nde görülen davada ‘mini etek’ krizi yaşanmıştı. Mahkeme oturumunun ilk dakikalarında Hakim Mehmet Yoylu, davacı vekili kadın avukatın eteğinin diz üstünden yaklaşık 15 santim yukarıda olduğuna dikkat çekerek, bu etek boyunun avukatlık mevzuatına aykırı olduğunu belirterek tutanağa da geçmesi üzerine, avukat ve baroların büyük tepkisiyle başlayan olaylar zinciri gerçekleşmesi üzerine konuya ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den açıklama geldi…

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İstanbul Anadolu Adliyesinde bir avukatın kıyafet tercihi nedeniyle yaşadığı olayla ilgili açıklama yaparak, “Talihsiz ve hukuksuz olayla ilgili olarak HSK soruşturma başlattı. En kısa sürede yasal gereğinin yapılması için sürecin takipçisi olacağım.” dedi.

Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan Bakan Gül, “Bugün İstanbul Anadolu Adliyesinde avukat meslektaşımızın kıyafet tercihi nedeniyle maruz kaldığı çok tatsız, talihsiz ve hukuksuz olayla ilgili olarak HSK soruşturma başlattı. En kısa sürede yasal gereğinin yapılması için sürecin takipçisiyim.” ifadelerini kullandı.

 

HİÇBİR ŞARTLA KABUL EDİLEMEZ

Bakan Gül mesajında ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Mesleğinde 30 yıldan fazla bir süreyi geride bırakmış, artık geriden gelenlere iyi örnek olması gereken bir yargı mensubunun önündeki davayla değil de avukatın kılık kıyafetiyle meşgul olması hiçbir şartla kabul edilemez. Hukuk sistemimiz, adalet dağıtırken de adalet ararken de hiç kimsenin kılık-kıyafet veya yaşam tarzı nedeniyle ayrımcılığa ve keyfi işleme maruz kalmasına izin veremez, göz yumamaz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads