• DOLAR
  $1.863,3800
 • EURO
  $0,5767
 • ALTIN
  $31.369,1500
 • BIST
  $118,1500
Bakan Gül ile Adliyelerin Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürleriyle Yapılan Görüşmeden Önemli Notlar

Bakan Gül ile Adliyelerin Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürleriyle Yapılan Görüşmeden Önemli Notlar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adalet saraylarında görev yapmakta olan yazı işleri ve idari işler müdürleriyle gündem ve adalet hizmetlerine ilişkin telekonferans yöntemiyle değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıda Bakan Gül, adalet hizmetlerinde temel vazifenin, insanı kazanarak, hakkaniyeti gözetmek ve adaleti sağlamak olduğunu dile getirdi. Yapılan tüm reformların temelinde insan odaklı yönetim anlayışı bulunduğunu dile getiren Bakan Gül sözlerinde şu ifadelere yer verdi:

“Devletin temeli adalettir, adaletin temeli ise insandır, insan hak ve onurudur. Bu, bizim için bilinmeyen ya da yeni öğrenilmiş bir şey değildir. “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” öğüdü tam da bu gerçeğe ışık tutmaktadır. Ancak insan hak ve onurunu gözeterek adaleti güçlendirebiliriz, koruyup geliştirebiliriz. Adaletin konusu da öznesi de insandır. İnsanımızla adaletin buluşma noktası da adliyelerdir, yargı kurumlarıdır. Sizler bu noktada adalet kapısını açan, vatandaşın ilk gördüğü, ilk sorduğu yetkililersiniz, kişilersiniz. İşte sizleri adalet idealimizin gerçekleşmesi anlamında en önemli yapıtaşları olarak görüyoruz. Bu buluşmaları onun için çok önemli görüyoruz.”

“PERSONELİN İHTİYAÇLARINI ÖNEMSİYORUZ”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, konuşmasında adalet hizmetlerinin hukuka uygun işlemesinin teminatı olan personelin yargısal işleyişin can damarı olduğunu kaydetti. Gül, “İnsan kaynakları kapasitemizin güçlendirilmesi için çalışmalarımız yeni yılda da hız kesmeden devam edecek. Bu ay sözleşmeli personel ve sürekli işçi alımını duyurup, bu yıl içerisinde göreve başlamalarını sağlayacağız. Sizlerin ihtiyaç ve beklentilerinizi dikkate alan bir personel rejimini önemsiyoruz.” dedi.

Salgınla mücadele kapsamında adliyelerde önemli düzenlemeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Gül, bu tedbirlerin titizlikle uygulayan adalet teşkilatı çalışanlarına teşekkür etti.

Adliyelerde görev yapan müdürler de ilk defa bir adalet bakanının çalışanlarla bir araya geldiğini belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi.

Yapılan görüşmede önemli notlar;

📌Personel alımı bir kaç güne kadar ilana çıkacak
📌 Yıl sonunda tekrar alım olacak
📌 Sözleşmeli personel 2021 içinde kadroya geçecek
📌Yeni Yazı işleri Müdürleri 3 aylık bir eğitime alınacak
📌2021 yılında yazı işleri müdürlüğü kariyer meslek haline gelecek mevzuatta değişiklik olacak
📌Yazi işleri müdürlüğünün kariyer meslek haline getirmekteki amacının görev yetkilerinin arttırılması daha güçlü yazı işleri müdürlüğü oluşturmak olduğu
📌Rotasyon bu yılda uygulanmayacak
📌Özlük hakları ile ilgili 2021 yılında MÜJDEMİZ var denildi
📌UYAP’ın geliştirilmesi için çalışmalar devam etmekte olduğu,
📌Bakanlikta Yazi İşleri müdürleri, zabıt katipleri ve Mübaşirlerin görüş, öneri ve projelerini direk bakan beye iletebilecekleri bir bölüm açılıp link paylaşılacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız