• DOLAR
  $2.013,6700
 • EURO
  $0,6960
 • ALTIN
  $33.136,6100
 • BIST
  $138,7400
Bakan Abdülhamit Gül’den Mehterli ABD Çıkarması

Bakan Abdülhamit Gül’den Mehterli ABD Çıkarması

ABD’nin New York kentine Türklerden büyük çıkarma… Türk bayrağımızın göklere çekilmesinden sonra  TSK Mehteran Birliği muhteşem bir konser gerçekleştirdi. Konser sonrası açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bizi bir araya toplayan bayrağımızdır. Kıyamete kadar da her zaman bir ve beraber olacağız, bu bayrağın gölgesinde gölgelenmeye devam edeceğiz.” dedi.


 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ABD’de bir dizi temaslarda bulundu. Sivil toplum kuruluşları ve ABD Kongresi’nde de görüşmeler gerçekleştiren Bakan Gül, mevkidaşı ABD Adalet Bakanı William Bar’la bir araya gelerek FETÖ elebaşının iadesini yönelik kararlılık vurgusunu yeniledi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD temasları sırasında Amerikalı mevkidaşı ABD Adalet Bakanı William Bar ile görüştü. Bakan Gül’ün Washington ziyaretinde ana gündem maddesi FETÖ ile mücadeleydi. FETÖ elebaşının iadesini bir kez daha gündeme getiren Bakan Gül, ABD’li mevkidaşıyla görüşmesinde Türkiye’nin gönderdiği delilleri hatırlattı, uluslararası sözleşmeler gereği somut adım talebinde bulundu.

YENİ DELİLLER PAYLAŞILDI

Washington’da FETÖ elebaşının 15 Temmuz darbesi ile ilişkisini içeren yeni belgeleri paylaşan Bakan Gül: “15 Temmuz darbe girişimiyle FETÖ’nün doğrudan ilişkisini ortaya koyan delilleri, belgeleri kendileriyle paylaştık. Bu yeni ve önemli deliller doğrudan Sayın Bakana iletmiş olduk ve Sayın Bakanda kendileri bizzat bu konuyu takip edeceğini, ilgileneceğini ifade ettiler.” değerlendirmesinde bulundu.

ADIM ATILMASI GEREKİYORDU

“Bu konuda önemli bir adımın atılması gerekiyordu şimdiye kadar. Özellikle Türk yargı makamlarının Amerika’ya iletmiş olduğu deliller, belgeler ve iade talepnameleri buraya ulaşmasına rağmen konunun adli mercilere intikal ettirilmemiş olması bizim kabul edeceğimiz bir konu değildi.”

Bakan Gül temaslarına ABD Kongresinde de devam etti. Temsilciler Meclisi Avrupa Alt Komitesi Başkanı Bill Keating ve Senato Adalet Komitesi ve Savunma Tahsisatlar Alt Komitesi Kıdemli Üyesi Dick Durbin ve ABD Kongresi Türkiye Eş Grubu Başkanı Steve Chabot ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Bakan Gül Maryland Eyaleti’nde bulunan Amerika Diyanet Merkezini de ziyaret ederek merkezdeki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bakan Gül: “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıldı burası 2016 yılında ve her geçen gün daha güzel hizmet vermeye devam ediyor.” dedi.

Bakan Gül ABD ziyareti kapsamında, New York’ta düzenlenen Geleneksel Türk Günü etkinliklerine de katıldı, New Haven’de kundaklanan Diyanet camisini de ziyaret etti. Bakan Gül ABD’de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlarla da çeşitli programlarda bir araya geldi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız