• DOLAR
  $2.066,28
 • EURO
  $0,4325
 • ALTIN
  $30.114,47
 • BIST
  $72,6
Ayrıntılarıyla Türkiye Adalet Akademisi Personel Alımı

Ayrıntılarıyla Türkiye Adalet Akademisi Personel Alımı

Tüm ayrıntılarıyla 2019 Türkiye Adalet Akademisi  Hakim, Savcı, Avukat, Kamu Personeli ve Kamu İşçisi Personel Alımlarına geçmeden önce yeni kurulan Akademiyi kısaca tanıyalım…

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan “Adalet Akademisi” , 02.05.2019 tarihli Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karar ile “Türkiye Adalet Akademisi” adını alarak yeniden kurulmuştur.


Denetimleri adalet müfettişlerince yapılacak olan akademinin gelirleri genel bütçeden hazırlanacak olup, Hazine yardımları, her türlü yardım, bağış ve vasiyetler ile yapılacak eğitim, öğretim ve diğer hizmetlerden alınacak ücretler, yayın gelirleri, taşınır veya taşınmaz malların gelirleri ile bu gelirlerin nemalandırılması suretiyle elde edilecek gelirlerden oluşacak.

Öğretim Üyeleri ve Araştırma Görevlileri de Akademi de Çalışacak

Yükseköğretim kurumlarında görevli öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri de yeniden kurulan Türkiye Adalet Akademisi bünyesinde öğretim elemanı olarak görevlendirilebilecek.

Türkiye Adalet Akademisi Faaliyetleri Nelerdir ?

Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Türkiye Adalet Akademisi, başta hakim ve savcı adaylarının eğitimlerini gerçekleştirirken, görevde olan hakim ve savcılara da kurum için eğitim hizmetlerini sağlayacak. Sertifika ve uzmanlık programlarını sunma gücüne sahip akademi, diğer taraftan noterler ile avukatlardan oluşan topluluklara da eğitim verebilecek.

Türkiye Adalet Akademisi Personel Alımı Yapacak

Yayınlanan kararda yeniden faaliyete geçirilen Ankara merkezli Türkiye Adalet Akademisi için, başlangıç olarak 182 kamu personeli ve kamu işçisi alımı yapılacağı açıklandı.

Türkiye Adalet Akademisi Hakim, Avukat, Memur ve İşçi Alımları Nasıl Yapılacak ?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesine göre belirlenen atama sayısı sınırı aranmaksızın, açıktan veya naklen atama yapılabilir denildi. Yani kamu personeli alımları açıktan alımla, merkezi atama ile ve meslek içi atama yolu ile yapılacak.

 

AKADEMİ İLANI KADROLAR VE KONTENJANLARI

Adalet Akademisine bünyesinde görev alacak Hakim ve Savcı ilanı…

Akademide hizmet yapacak diğer pozisyon ve kontenjanlar ; daire başkanı , şube müdürü, avukat, mali hizmetler uzmanı, sivil savunma uzmanı, uzman, mali hizmetler uzman yardımcısı, memur, programcı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, sekreter, kütüphaneci, bilgisayar sertifikası, şoför, sayman, veznedar, teknisyen, psikolog, hizmetli, güvenlik görevlisi, mütercim, grafiker ve ayniyat memuru. Kadrolar şu şekilde;

 

Türkiye Adalet Akademisi Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak ?

Duyurulan kamu personeli ilanıyla tüm gözler Adalet Bakanlığı atama – sınav takvimine yöneldi. 2019 yılında tamamlanması planlanan Geçici Madde de yer alan düzenlemeye göre, Kurum bünyesine söz konusu kararname ile Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ihdas edilen memur kadrolarına 31/12/2019 tarihine kadar 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesine göre belirlenen atama sayısı sınırı aranmaksızın, açıktan veya naklen atama yapılabiliceği açıklandı.

Her ne kadar geçtiğimiz ay yayınlanan resmi gazete ile Adalet Bakanlığı Personel Alımı duyurulmuş ise de; Türkiye Adalet Akademisinin yeni kurulduğu düşünüldüğünde çok kısa bir zamanda ilgili sınav takvimi ve şartların açıklanacağını düşünülmekte. AdaletMedya.Net yönetimi olarak ilanın yayınlanmasıyla birlikte sitemizde paylaşacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads