• DOLAR
  $1.885,2600
 • EURO
  $0,5794
 • ALTIN
  $31.574,7000
 • BIST
  $117,7400
Avukatların Vergilendirme Rehberi Yayınlandı

Avukatların Vergilendirme Rehberi Yayınlandı

Türkiye Barolar Birliği, Avukatların Vergilendirme Rehberi 2021 isimli yaklaşık 50 sayfadan oluşan e-kitap yayınladı…

Kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız…

TBB Başkanı Metin FEYZİOĞLU, rehber kitabına ilişkin aşağıdaki ifadelere yer verdi;

Değerli Meslektaşlarım,
Sıklıkla değişen mevzuat hükümleri karşısında bilgilerini sürekli güncellemek zorunda olan biz avukatların mesleğimizi icra ederken asla göz ardı edemeyeceğimiz temel konulardan biri vergisel yükümlülüklerdir.  Bu yükümlülüklerin bilgi eksiği veya dikkatsizlik sebebiyle aksaması
istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir. O nedenle serbest meslek kazançlarının tespiti, beyanı, vergilendirilmesi, makbuz düzenlenmesi, e-defter tutulması ve e-tebligat gibi konuların takibi hayati önem taşımaktadır.

Temel görevleri arasında “avukatların vergilendirme alanında karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik önerilerde bulunmak” olan Türkiye Barolar Birliği Vergi Hukuku Komisyonumuz tarafından hazırlanan “Avukatların Vergilendirme Rehberi 2021” başlıklı bu kitapçık, serbest meslek erbabı olarak birçok vergisel görevi bulunan meslektaşlarımız için bir yol haritası çizmektedir. Güncel gelişmeleri barındıran bu kitapçığı hazırlayan değerli meslektaşlarım Av. Dr. Hasan Oral ve Av. Veysel Kerem Kürüm’e, Yönetim Kurulu üyemiz ve Vergi Hukuku Komisyonumuzun Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu’na ve Komisyonumuzun tüm üyelerine teşekkürü borç biliyor, kitapçığın meslektaşlarımıza faydalı olmasını diliyorum.

Saygılarımla.
Av. Metin Feyzioğlu
Türkiye Barolar Birliği Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız