• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Avukat, Üzerime Bomba Bağlar Hepinizi Patlatırım Dedi Hapis ve Para Cezasına Çarptırıldı

Avukat, Üzerime Bomba Bağlar Hepinizi Patlatırım Dedi Hapis ve Para Cezasına Çarptırıldı

Kayseri İl Göç İdaresinde 12/12/2016 tarihinde yapılan işlemler sırasında Av.Kadir B.’nin güvenlik görevlileriyle yaşadığı tartışma sırasında “siz ilkokul mezunusunuz, ben avukatım, üzerime bomba bağlar hepinizi patlatırım “ dediği iddia edildi. 


Yaşanan olay sonrasında İl Göç İdaresi Müdür Vekili Hacı Ahmet Karacabey, 6 güvenlik görevlisi, 4 temizlik işçisi toplam 11 personel şikayetçi oldular ve avukat hakkında ‘hakaret´ ve ‘tehdit´ suçlarından dava açıldı.

Kayseri 3.Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılama sırasında avukat beyanında, 

“Haklıyken, haksız duruma düştüm. Hakaret etmedim, tehditte bulunmadım. Avukat olduğumu ve içeri girmek istediğimi söyledim. Beni zor durumda bırakmak için günler sonra böyle bir tutanak tutuldu. Sicilimin bozulmasını istemiyorum. Takdir sizin. Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim, bu suçu işlemedim. Beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkeme tarafından sanık Kadri B’ye ‘tehdit’ suçundan 7 ay hapis, ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçundan 11 bin 640 lira para cezası verilirken, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads