• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AİHM Heyeti’nden Hakimler ve Savcılar Kuruluna Önemli Ziyaret

AİHM Heyeti’nden Hakimler ve Savcılar Kuruluna Önemli Ziyaret

Hakimler ve Savcılar Kurulu önemli bir heyeti ağırladı. 

Avrupa Konseyi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Kararlarının İcrası Dairesi Başkan Yardımcısı Sayın Clare Ovey, aynı dairede görevli hukukçular Sayın Işık Batmaz ve Sayın Suat Uzun’dan oluşan heyet 09 Ocak 2020 tarihinde Hakim ve Savcılar Kuruluna çalışma ziyareti gerçekleştirdiler.

Misafir heyet Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreteri Sayın Seyfi Han’ın başkanlığında HSK Kurulu Tetkik Hâkimleri Sayın Hüseyin Cem Eren, Sayın Yunus Emre Yumuşakbaş ve Sayın Veli Ünal’dan oluşan heyetçe kabul edilmiştir.

Toplantı kapsamında Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun yapısı, işleyişi ve görevleri hakkında genel bir sunum yapıldıktan sonra Genel Sekreterimiz Sayın Seyfi Han tarafından misafir heyetin sorularına detaylı cevaplar verilmiştir.

Mahkeme kararlarının yeterli gerekçeyle yazılması hususunda Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından teftiş, terfi, meslek içi eğitim alanlarına yönelik olarak son dönemde yapılan çalışmaların misafir heyet tarafından olumlu karşılandığı vurgulandıktan ve çalışmalara ilişkin Kurulumuz bilgilendirme kitapçığı misafir heyete sunulduktan sonra toplantı sona ermiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads