• DOLAR
  $1.878,1100
 • EURO
  $0,5801
 • ALTIN
  $31.622,7600
 • BIST
  $119,7700
Araştırmacı Yazar Akgün Bilgin’in ‘Bilinmeyen Almanya’ İsimli Eseri Türkiye Baskısı Çıktı

Araştırmacı Yazar Akgün Bilgin’in ‘Bilinmeyen Almanya’ İsimli Eseri Türkiye Baskısı Çıktı

Adalet Medya Köşe Yazarımız Tarihçi, Araştırmacı Yazar Sn. Akgün BİLGİN’in kaleme almış olduğu “Alman Devlet ve Klise Arşivlerine Göre Bilinmeyen Almanya” isimli eserinin Türkiye baskını çıktı…

Hayırlı ve uğurlu olsun… Adalet Medya Yönetimi olarak Değerli Köşe Yazarımıza yeni eserinde başarılar dileriz…

Vatikan, Almanya ve Türkiye Devlet arşivleri belge ve fotoğraflarıyla İkinci Dünya Savaşı’nda Alman ordusundaki Türk askerlerinden, Adolf Hitler’in Türkiye ziyaretine dair resmi istihbarat raporlarına kadar birbirinden ilginç konulara dair tarih, hukuk ve sosyal hayat boyutunda ele alındığım araştırma ve inceleme kitabımın genişletilmiş Türkiye baskısı Aristo Yayınevinden çıktı…

Kitabı satın almak için buraya tıklayınız…


Kitap hakkında detaylar;

Dünya’da yaşanan her kriz, arkasından yeni bir siyasi ve ekonomik sistemi beraberinde getirdi. Koronavirüs krizi de, Derin Güçlerin Berlin Duvarı’nın yıkılması ve iki kutuplu soğuk savaşın bittiği 1990’lı yılların başında kurduğu yeni dünya düzeninin tekrar dizaynı için laboratuvarlarda üretildi. Bugünlerde tam bağımsız Türkiye ve Almanya isteyenlerin, Almanya tarihini ve eski Şansölye Willy Brandt’ın 1968’de ıskaladığı “Ostpolitik” projesini çok iyi incelemesi gerekir. Çünkü güçlü ve bağımsız bir Türkiye ve Almanya, aynı güçleri rahatsız ediyor.

Son 20 yılda dünya tarihinde çok hızlı ve garip olaylar oldu. Belki 50 yılda yaşanması gerekenleri insanoğlu 20 yılda yaşadı. Bu son 20 yılda teknoloji, politika ve dünya nüfusunda yaşanan değişiklik ve ilerlemeyle dünya yeniden şekillendi. Şimdi öyle bir dönemden geçiyoruz ki hiç kimsenin birkaç sene öncesine kadar aklına bile getiremeyeceği süreçleri ardı ardına yaşıyoruz.

Neler mi yaşadık?

2001’de başlayan 11 Eylül saldırıları, ardından türeyen İslama- fobi, ABD’nin Nevada Eyaleti’nde, 24 Temmuz 2002 yılında yapılan “Millennium Challenge-2002” adı altında devasa “Türkiye’yi İşgal” tatbikatı, ABD’nin Irak’ı işgali, siyonist sermayenin Çin ekonomisini ele geçirmesi, ABD donanmalarının Güney Çin Denizi’ni ve Baltık Denizi’ni kuşatması, Türkiye – Rusya ve Azerbaycan ittifaklı petrol ve doğalgaz dağıtım hatlarının açılması, Arap dünyasında Bahar Havası, Büyük Ortadoğu Projesi, ABD’nin Türkiye sınırına ve NATO’nun Rusya’nın Avrupa sınırlarına askeri yığınak yapması, Katolik derin devletinin himayesindeki ABD’de ilk kez Ortadoks Rusya’nın desteği ile Protestan (Evanjelist asıllı) bir ismin başkan seçilmesi, Çin’in 300 milyar dolar harcayarak yüzyılın projesi İpek Yolu’nu bitirmesi, dünya genelinde CIA kontrolünde yüzlerce yeni dini hareketlerin, dini psikolojik grupların oluşturulması, LGBT hareketleri, global ve yerel ekonomik krizler, hükümetlerin el değiştirilmesi, Suriye olayları, Türkiye’de “Ergenekon”, “Gezi Parkı Olayları” ve FETÖ Terör Örgütü’nün hükümeti yargı eliyle devirmek için yapılan 17 – 25 Aralık (2013) darbe kumpası, 19 Ocak 2014’de “MİT Tırlarının Durdurulması Operasyonu” ve 15 Temmuz 2016’daki başarısız darbe teşebbüsü, içinde binlerce bilim adamlarının çalıştığı ve ne olduğunu bilmediğimiz koca koca binalarda kurulu enstitüler, araştırma merkezleri, vakıflar ve yardım kuruluşları, etrafımızda birden bire mantar gibi türeyen Yeni Vahiyiciler, kahinler, falcılar, şifacılar, mehdiler, mesihler, misyonerler, yaşam koçları, hipnozcular, spiritüel âlem koçları, aile ve evlilik danışmanları gibi abuk sabuk kişiler, depremler, doğal afetler, küresel nüfus planlaması, daha fazla insanın şehirlerde yaşaması, internetin hayatımızı değiştirmesi, sosyal medyanın yaşamımızı ele geçirmesi, hemen hemen herkeste bir cep telefonu bulunması, insanların bankalara ve gelir dağılımındaki adalet sistemlerine güvenmemesi, iklim değişikliği, kuş gribi, domuz gribi, Sars, Ebola, Zika, Zona, Hanta, Koronavirüs gibi salgın hastalıklar, aralarında Gürcistan’ın da bulunduğu 18 ülke ile Rusya’nın batıdan işgali pro- vasına yönelik bugüne kadar NATO’nun en büyük tatbikatlarından biri olma özelliği taşıyan “Europe Defender (Avrupa Savunması) 2020” tatbikatını ve dahasını yaşadık. Bunların hepsi son 20 yılda yaşadığımız ve yaşamımıza yenileri eklendikçe de bize normalmiş gibi gelen sıra dışı tarihi olaylardı.

Tâbi ki de sıra dışı tarihi olaylara tanı koymak; doktorların laboratuvar verilerine göre teşhis koymak veya kanun, yönetmelik gibi elinde sabit normları bulunan hukukçular gibi hükme varmak kadar kolay ve basit değil. Kaotik bir dünyayı ve bize sunulan bu tarihi vizyonu betimlemek, analiz etmek, tanı koymak sadece ve sadece süreci okumaya çalışmaktan öteye gidemez. Bizler ancak arka planı anlamak adına zaman içinde olgunlaşan sonuçları irdelemek için; ana kronoloji, hukuk, tarih, hâkikat, teoloji, coğrafya, sosyoloji, siyaset, iktisat, strateji, jeopolitik, psikoloji, antropoloji gibi entegre edeceğiniz bir çok bilimsel multi disipliner bir çalışma gerektirir. Bu temel kadim bilgiler ve düşünce derinliği sizde yoksa borsacılar gibi bağımlı kaldığınız ve asalak gibi yaşadığınız kaotik bir sistemli dünyada anca kendinizi konumlandırmaya çalışırsınız.

Hele hele tarihi olaylarda hâkikate ulaşmak sandığınız kadar kolay değildir. Bilhassa tarihi hakikat öznelliği ve söylemi; arşiv belgeciliği (sicil bilimi) ve metadata araştırma metodlarıyla tarihi olayların henoloji kapsamında kriminolojinin repseksoloji aşamasını kriptoloji seviyesinde eskatoloji ile eskapolojiye yükseltmenin heliosismoloji açılarına dayanan kloloji değerlendirmesi çalışması yapmaktır.

Son söz olarak olarak; Almanya’da bilim, sanat, kültür, eğitim ve teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, bağnazlık ve cehaletten beslenen organizasyonların kendisine sığınak arayan Türkleri ve Müslümanları köleleştirmesi, kullanması, sömürmesi çok kolay.

Kitabı satın almak için buraya tıklayınız…

İÇİNDEKİLER
– Önsöz
BİRİNCİ BÖLÜM (TARİH)
– Almanların İslam Tarihi
– Adolf Hitler Müslüman mıydı?
– 1917 Tarihinde Osmanlı – Alman İmparatorlukları Arasında Yapılan Gizli Antlaşmalar
– Almanya’nın Yoksulluk Tarihi
– 1907 Yılında Almanya’ya Gelen İlk Türk İşçileri
– Tarihte Almanlar’ın Osmanlıya, ABD ve Rusya’ya Göçlerin Öyküsü
– Almanların Cennet Tapusu ve Martin Luther
İKİNCİ BÖLÜM (SOSYAL HAYAT)
– Siyasal Alman Projesi
– Almanya’nın İslami Örgütleri
– ABD ve Vatikan’ın İşgalindeki Ülke: Almanya
– Almanya’da Türkler’in Postmodern Kimlik Arayışları
– Almanya’da Yasadışı Bahisli Köpek Dövüşleri Suçuna Süreklenen Türk Kadınları
– Almanya’nın Kafkasya’daki Gizli Gündemi: Abhazya
ÜÇÜNCÜ BÖLÜM (HUKUK)
– Almanya’nın Din Hukuku Özgürlüğü
– Almanya’da Suçtan Zarar Gören ve Suç Mağduru Türklerin Yasal Hakları
– Almanya Cezaevlerindeki Türklerin Yasal Hakları
– Almanya’da Aile İçi Şiddet Durumunda Türklerin Yasal Hakları
Kitabı satın almak için buraya tıklayınız…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız