• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan “Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü” Kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan “Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü” Kararı

Gecenin Sıcak Haberi… Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Gündemdeki O Dosyayla İlgili Son Dakika Basın Açıklaması Geldi…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Ayhan Bora Kaplan suç örgütü” soruşturma dosyasında gizlilik kararı bulunmasına rağmen bazı sosyal medya hesaplarında soruşturmanın gizliliğini ihlal edecek veya gerçeği yansıtmayan paylaşımları yapan, yaptıran kamu görevlileri veya diğer kişiler hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Ankara’da, yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçmaya çalışırken Esenboğa Havalimanı’nda yakalanan Ayhan Bora Kaplan’ın da aralarında bulunduğu 14 şüpheli tutuklandı, 15 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Firari 13 şüpheli hakkında ise yakalama kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma dosyasında gizlilik kararı bulunmasına rağmen bazı sosyal medya hesaplarında soruşturmanın gizliliğini ihlal eder mahiyette paylaşımlar yapıldığını, soruşturma kapsamı ile örtüşmeyen bilgilere yer verilerek kamuoyunun yanıltıldığını tespit etti. Açıklamada, gerçeği yansıtmayan veya soruşturmanın gizliliğini ihlal edici bu paylaşımları yapan, yaptıran kamu görevlileri veya diğer kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

16 FARKLI SUÇ KAYDININ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Birçok suçtan hakkında dosya açılan Kaplan’ın ‘Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Ateşli Sşlahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun Kapsamında İşlenen Suçlar, Dolandırıcılık, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması, İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık, Kasten Öldürme, Kasten Yaralama, Tehdit-Hakaret, Kişileriı Huzur ve Sükununu Bozma, Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak, Mala Zarar Verme, Oto Hırsızlığı, Otodan Hırsızlık, Resmi Belgede Sahtecilik, Resmi Belgeyi Bozmak, Yok Etmek veya Gizlemek’ suçlarını işlediği ortaya çıktı.

OĞLUNUN SÜNNET DÜĞÜNÜNDE 45 MİLYON LİRALIK TAKI TAKILMIŞ

Kaplan’ın 29 Ağustos’ta oğlu için düzenlediği ve başka suç örgütü elebaşlarının da yer aldığı sünnet düğününe toplam bin 250 kişinin katıldığı belirtildi. Görkemli sünnet düğünündeki takılar ile paraların ise toplam 45 milyon lira olduğu öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads