• DOLAR
  $1.232,74
 • EURO
  $0,3818
 • ALTIN
  $16.854,74
 • BIST
  $76,79
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Düzenlendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Düzenlendi

15 Temmuz Şehitlerini anma programında konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş FETÖ ile mücadelenin gevşemeden sürdürüleceğini belirterek, “Bu hainlerin kökleri kazınıp ülkeden atılana kadar vazifemiz devam edecek” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin üçüncü yılında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi. Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde gerçekleştirilen program, İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim tilaveti okunması ve ardından şehitler için yapılan hatim duası ile başladı.

Programda bir konuşma yapan Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş 15 Temmuz gecesi, Türk milletinin kendi toprağını, vatanını savunduğunu ve hainlere gereken cevabı verdiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülke olarak en büyük hainliği o gece yaşamış olduk. Bu hainliği de yargı teşkilatı olarak biz yoğun yaşadık. Bunu unutmamız mümkün değil. Biz o gün hem sokağa indik hem de hainleri derdest etmek için adliyelere koştuk. Her türlü vazifemizi yerine getirdiğimize inanıyorum ancak bu yeterli değil. Bu hainlerin kökleri kazınıp ülkeden atılana kadar vazifemiz devam edecek.”

“ETRAFIMDA ŞEHİTLER GÖRDÜM”

Programda 15 Temmuz gazilerinden Prof. Dr. Ali Bozkurt o gece yaşadıklarını anlattı. Gazi Bozkurt darbe girişiminden haberdar olur olmaz evinden çıkıp Genelkurmay Başkanlığı binasının önüne geldiğini ve kendisini çevreden bulduğu taşlarla savunduğu ifade etti. Olay gecesi karnından vurularak hastaneye kaldırıldığını anlatan Bozkurt, “Vurulmamın ardından etrafımda şehitler gördüm ve çevremdekilerin müdahalesi sayesinde hastaneye yetiştirildim. Allah bir daha bu ülkeye böyle olaylar yaşatmasın.” dedi.

“BU MİLLETİN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM”
Programda bir konuşma yapan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman Türk milletinin dünya tarihinde bir ilki başararak hainlerin kalkışmasına “dur” dediğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu milletin önünde saygıyla eğiliyorum. 15 Temmuz gecesi milletin silahlarıyla bu millete karşı darbe yapmaya çalıştılar. Milletimiz meydanları doldurarak yollarda canlarını siper ettiler. O gece Ömer Halisdemir gibi şanlı şehitlerimiz, cesaretleriyle, dirayetleriyle ‘dur’ demiş ve tarihimize adlarını altın harflerle yazmışlardır, onları unutmayacağız. 15 Temmuz gecesi harekete geçmiş FETÖ mensubu hainler, milletimiz ve güvenlik güçlerimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Toplumun tüm dokusunun içine sızan bu sinsi FETÖ, devleti içten fethetmeyi, kendi emellerine ulaşmak için milletine kurşun sıkmayı bile hak görmüştür.”

15 Temmuz 2016’da darbe girişimi sırasında yaşananlara ilişkin video gösteriminin ardından programa katılanlara lokma ikram edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads