• DOLAR
  $1.889,54
 • EURO
  $0,3807
 • ALTIN
  $24.135,26
 • BIST
  $62,52
Avukatların Tiyatro Gösterisi İlgiyle İzlendi

Avukatların Tiyatro Gösterisi İlgiyle İzlendi

Adana Barosu Tiyatro Topluluğu, dokuzuncu yılında dokuzuncu oyunu ‘Karar Kimin” ile sahne dedi.

 

Avukatların tiyatro gösterisi izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki oyun öncesi davetliler kokteylde bir araya geldi.

 

Brian Clarke’ın yazdığı Trafik kazası sonucu, iyileşme umudu olmayan, boyundan aşağısı felç heykeltıraş Ken Harrison’ın hikayesini anlatan ve avukatların rol aldığı iki perdelik oyunun yönetmenliğini Gökhan Doğan, Yardımcı Yönetmenliğini; Burçin BÖRÜ yaptı.

 

Tamamı Avukatlardan oluşan ve 2011’de “Bir Şehnaz Oyun”‘la “sahne” diyerek yola çıkan Adana Barosu Tiyatro Topluluğu, 2012’de “Tersine Dünya”, 2013’de “Anam,Bacım, Avradım”, 2014’de “Deri Ceket”, 2015 ‘de “Komşu Köyün Delisi”, 2016 ‘da ‘Zenabir’, 2017 yılında ‘Cadı Kazanı’ ve 2018 yılında ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ ile izleyenlerin beğenisini toplamıştı.

 

Oyun sonrasında sahneye çıkarak bir konuşma yapan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, meslektaşlarının performanslarından dolayı gururlu ve keyifli olduğunu belirterek, “Değerli Meslektaşlarımız, Değerli Tiyatro severler. Adana Barosu Tiyatro topluluğu 2011 yılında “”Bir Şehnaz Oyun”la başladığı yolculuğuna geçtiğimiz yıl “Yedi Kocalı Hürmüz” isimli müzikli bir oyunla büyük bir ivme kazandırdı ve bugün ilk kez çok önemli bir dramayla gözlerimizi yaşarttılar. Hukukun, insan yaşamının, hak ve özgürlüklerin ana teması olduğu bu oyundan dolayı Tiyatro Topluluğumuzu bir kez daha kutluyorum. Bu oyun Adana Barosu’nun öncülüğü ile bir kez daha Bursa’da yapılacak festivalde biz savunmayı temsil eden avukatların ve Adana Barosu’nun yüz akı olmaya devam edecektir. Bugün bir kez daha gurur içerisindeyim. Tiyatro topluluğu zaman zaman değişkenlik gösterdi fakat 9 senelik azim ve kararlılığı ile hep üzerine katarak bu başarının fazlasıyla sahibi oldu. Topluluğumuzun son iki yılında başarı ile çalıştıran Yönetmenimiz Gökhan Doğan’a ve yönetmen yardımcımız Burçin Börü’yü teşekkür ediyorum. Bu topluluğa öncülük eden ve temsilciliğini yapan Av. Fatih Aslan’a, Kültür ve Sanat Komisyonu Koordinatörümüz ve yıllardır Tiyatro topluluğunda bulunup oyunculuk’ta yapan Av. Duygu Özgüven’e bir alkış istiyorum. Tiyatro topluluğumuzun hepsi birbirinden kıymetli oyuncuları hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Adana Barosu olarak hukukun insan yaşamının var olduğu alanlarda varlığını hissetirmeye devam edecek ve sözlerime slogan haline gelen cümlem ile bitirmek istiyorum. “YAŞASIN TİYATRO, VAR OLSUN AVUKATLAR” dedi.

 

Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Baro Saymanı Av. İlknur Önal, oyunun yönetmeni Gökhan Doğan ve oyunun yönetmen yardımcısı Burçin Börü’ye baro adına plaket ve çiçek takdim ettiler. Kültür ve Sanat Komisyonu Koordinatörü Av. A. Duygu Özgüven oyunda Ken karakterini canlandıran İsmail Oray Ayhan’a çiçek sundular.

 

Adana Barosu Tiyatro Topluluğunun sahnelediği ‘Karar Kimin’ adlı oyunda Açelya AÇIK , Altuğ POLAT , Dilek Nur Bal DONMA , Duygu ÖZYAMAN , Fatih ASLAN , İsmail Oray AYHAN , Merve OKTAY , Mustafa Onur KUTLAY , Nazlı Eylem ÖZEN , Özgür Barış TELLİ , Seda ERTAN , Sibel ÖNER , Tolga Kaan PATAZ , Yılmaz YURTTURU rol aldılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads