• DOLAR
  $2.090,28
 • EURO
  $0,43
 • ALTIN
  $30.586,00
 • BIST
  $70,7
Ankara Barosu Avukatlarından Nazım Hikmet’i Anma Gecesi

Ankara Barosu Avukatlarından Nazım Hikmet’i Anma Gecesi

Ankara Barosu Avukatları Ünlü Şair Nazım Hikmet’i Unutmadı…


Ankara barosu tarafından Türk şair Nazım Hikmet’in aramızdan ayrılışının 56. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen “Nazım Hikmet anma etkinliği” 19 Haziran 2019 Çarşamba günü Ankara Barosu Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Hayri Çelebi’nin sunumuyla başlayan anma etkinliği, soprano Demet Gürhan ve piyanist Güler D. Gyöffry’nin konseriyle dinleyicilere keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşattı. Etkinliğin açılış konuşmasını Ankara Barosu Başkanı Av. R. Erinç Sağkan yaptı.

Sağkan şunları söyledi:

“İçinde Nazım Hikmet olan tüm anma törenleri aslında zamana yaygındır.

Çünkü Nazım’ı biz her an bir çınar ağacı ve altındaki kedide, bazen kocaman gözlüklerle bir laboratuvarda, karlı bir kayın ormanında, sabaha karşı 6’da bir polis otosuna bindirilirken ve bir pazar ilk defa güneşe çıkartılırken ama en çok büyük bir ciddiyetle yaşarken, hem de bir sincap gibi büyük bir ciddiyetle yaşarken anıyoruz.

O öyle bir şair ki; insanlar için ölmeyi-hem de tanımadığın insanlar için ölmeyi- dünyanın en güzel kelimeleriyle bizim dilimizde sadece bize değil tüm dünyaya anlattı.

70’inde zeytin ağacı dikmeyi, hem de çocuklara kalır diye değil; ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için dikmeyi yaşama eşitleyen dizeleri, ruhu ve memeleket özlemi sadece bugün bu salonda değil, bir zeytin ağacının meyve verdiği her yerde Nazım Hikmet’i anıyor.


Ve şimdi yapttığımız her şey, tüm çabalarımız, geleceğimiz için türlü mücadelemiz, aşklarımız ve memeleket sevgimiz; hep “Yaşadım” diyebilmek için.

Saygılarımla.”

Etkinliği, Ankara Barosu Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Başkan Yardımcısı Av. Aşkın Demir, Genel Sekreteri Av. Kemal Koranel Saymanı Av. Hava Orhon ile Yönetim Kurulu üyelerinden Av. Özgen Hindistan, Av. Zafer Doğan Bilgin, Av. Meltem Akyol, Av. Güzin Tanyeri, Av. Çağrı Eryılmaz, Av. Burcu Mine Gargın ve Av. Cem Aksu izledi.

Kaynak: Ankara Barosu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads