• DOLAR
  $1.223,94
 • EURO
  $0,3798
 • ALTIN
  $16.794,31
 • BIST
  $76,24
Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi, Şule Çet Davasında Gerekçeli Kararını Açıkladı

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi, Şule Çet Davasında Gerekçeli Kararını Açıkladı

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi, Şule Çet cinayeti davasında sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand hakkındaki hükmün gerekçesini açıkladı. Gerekçeli kararda sanık Çağatay Aksu’nun Şule Çet’e cinsel saldırıda bulunduğu, ardından darp edip, boğazını sıktığı ve intihar süsü vermek için de pencereden attığı belirtildi. Diğer sanık Berk Akand’ın da sanık Aksu’ya bu eylemlerde yardım ettiği belirtildi.

Sosyal medyada başta olmak üzere, komuoyunun yakından takip ettiği, birçok platformun suçluların cezasız kalmaması için seferber olduğu davada nihayet sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde mahkeme, sanıkların karar duruşmasında, Çağatay Aksu’yu cinayetten müebbet hapis, Berk Akand ise 18 yıl 9 ay ile cezalandırılmıştı.

 

Kararda, “Sanık Çağatay Aksu’nun Şule Çet‘e yönelik zorla nitelikli cinsel saldırı eylemini gerçekleştirdikten sonra, bu durumu kabullenmeyerek ve kendisine tepki gösteren Çet’in plazadan ayrılmasına izin vermemesi nedeniyle aralarında çıkan tartışma sonucu yüksek düzeyde alkollü olmasının verdiği etki ile de şikayet edileceğini ve zor durumda kalacağını düşünerek maktuleyi darp ettiği ve boğazını sıkması nedeniyle bu aşamada ölen veya darbın etkisi ile şuurunu kaybedip bayılmış olan maktuleyi öldüğünü düşünerek intihar görüntüsü vermek için binanın 20. katında bulunan ofisin açık olan penceresinden aşağı atmak suretiyle, işlediği cinsel saldırı suçunu gizleme ve bu suçun delillerini ortadan kaldırmak amacıyla nitelikli kasten öldürme, nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını işlediği anlaşılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads