• DOLAR
  $2.452,4600
 • EURO
  $0,8590
 • ALTIN
  $39.306,5000
 • BIST
  $172,6100
Anayasa Mahkemesi’nden Hâkim ve Savcılara Bireysel Başvuru Eğitimi

Anayasa Mahkemesi’nden Hâkim ve Savcılara Bireysel Başvuru Eğitimi

Bireysel başvuru konusunda Anayasa Mahkemesi tarafından, hâkim ve Cumhuriyet savcılarına verilecek hizmet içi eğitim başladı.

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Hasan Tahsin Gökcan, eğitime katılan hâkim ve savcılara hitaben yaptığı konuşmada, bireysel başvurunun temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması konusundaki önemine işaret ederek, hizmet içi eğitim ile bireysel başvuru konusundaki farkındalığın artırılmasının amaçlandığını kaydetti.

Hizmet İçi Eğitim

Hâkimler ve Savcılar Kurulu, adli ve idari yargı ilk derece mahkemelerinde görev yapan 13 hâkim ve Cumhuriyet savcısını hizmet içi eğitime katılmak üzere Anayasa Mahkemesinde görevlendirdi.

Bireysel başvuru kararlarının yargısal aktörler tarafından takibinin sağlanmasının bireysel başvurunun başarısına ve etkinliğine katkı sağlayacağı gerçeğinden hareketle düzenlenen eğitimde, bireysel başvuruya konu edilebilecek uyuşmazlıklarda karar veren hâkim ve Cumhuriyet savcıları, başvuruların inceleme usulünü ve karar süreçlerini görebilecek.

Yargı makamlarının iş birliği içinde çalışmasına katkı sağlayacak olan hizmet içi eğitim 20 Ocak – 17 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız