• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adli Süreler 15 Haziran’a Uzatıldı!

Adli Süreler 15 Haziran’a Uzatıldı!

Adli süreler uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adli sürelerin 15 Haziran’a kadar uzatılacağını söyledi. Erdoğan, “Salgın nedeniyle adliyelerdeki dava, şikayet, itiraz, bildirim süreleriyle ilgili ertelemenin 30 Nisan’da dolan tarihini 15 Haziran’a kadar uzatıyoruz.”

30 NİSAN’DA SÜRE DOLUYORDU

Bakanlığın, koronavirüs salgınıyla mücadelede normalleşmenin Mayıs ayı sonunda başlayacağı yönündeki tespitleri de dikkate alarak, adli süreleri 30 Nisan’dan sonra 1 ay daha uzatmayı planladığı ifade ediliyordu. Adli sistemin Haziran ayında tekrar eski haline dönmesi bekleniyordu. Ancak 20 Temmuz’da adli tatil ertelenmeyecekti. Erdoğan bu sürenin 15 Haziran’a kadar yani 45 gün uzatılacağını açıkladı.

45 GÜN BOYUNCA NELER YAPILACAK?

Bu 45 günlük süre zarfında, Adalet Bakanlığı adliyelerde korona virüse karşı yeni önlemler alacak. Duruşmalara bazı sanıkların getirilmesi ve izleyici alınmaması, soruşturmaların ve operasyonların belirli periyotlarda yapılması ve adliyelere sınırlı sayıda insanların alınması konusunda düzenlemeler yapılacak. Vatandaşların adliyelere girerken maske ve eldiven takması zorunlu hale getirilecek. Bakanlığın ayrıca, avukatların bürolarından duruşmalara katılmasına imkan sağlayan sistemin çalışmalarını hızlandırdığı da aktarıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads