• DOLAR
  $1.984,71
 • EURO
  $0,3809
 • ALTIN
  $24.494,48
 • BIST
  $64,4
Cübbeli Müstehcen İçerikli Paylaşıma İlişkin Açıklama

Cübbeli Müstehcen İçerikli Paylaşıma İlişkin Açıklama

AHLAKİ ETİK İLKELERİMİZ DOĞRULTUSUNDA BU FOTO’YU YAYINLAMIYORUZ.

Adana’da bir avukatın yanında çalışan bayan personelin, avukat cübbesiyle çektirdiği müstehcen içerikli pozlar sosyal medyada olay yarattı. Arkadaşları da fotoğrafı, sahte sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. ADANA BAROSU HAREKETE GEÇTİ Kolunda ‘Adana’ yazan cübbenin yer aldığı fotoğrafın yayılmasının ardından, Adana Barosu Başkanı Veli Küçük harekete geçti.

BAROMUZ ŞİKAYETTE BULUNMUŞ VE ERİŞİM YASAĞI KARARI ALINMIŞTIR.
 
Kolunda Adana yazılı uygunsuz bir vaziyette avukat cübbesi giymiş bir kadına ait fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması ve bu fotoğraflarla ilgili haberler yapılması üzerine baromuzca fotoğrafın paylaşıldığı sosyal medya hesabının kapattırılması ve erişimin engellenmesi için ilgili sosyal medya (Twitter) şirketi nezdinde yasal işlem yapılmış, şikayette bulunulmuş ve görüşmeler yapılarak sistem üzerinden fotoğraflara erişim engellenmiş ve hesap bloke (kapatılmıştır) edilmiştir.
 
Baromuzca yapılan soruşturmada her ikisininde avukat olmadığı tespit edilen iki kişin bulunduğu fotoğrafların ekran görüntülerinin alınması suretiyle aynı fotoğrafların çeşitli sosyal medya hesaplarında ve gruplarda paylaşılmaya devam edilmesi ve bazı haber sitelerinde aynı fotoğrafların kullanılarak haberler yapılması üzerine sosyal medya hesapları ve gruplar uyarılarak fotoğrafların ve yorumların kaldırılması sağlanmıştır.
 
Ayrıca baromuzca fotoğraflara ve paylaşıma erişimin engellenmesi için yasal adli süreçte başlatılmış, Adana 1. Sulh Ceza Hakimliğinin ekte sunulan 25.12.2019 tarihli ve 2019/6733 değişik iş sayılı kararı ile paylaşıma ve sayfaya erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 
Konunun basında ve hala bazı haber sitelerinde yer almaya devam etmesi üzerine baromuz tarafından basına, meslektaşlarımıza ve kamuoyuna bu açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.
 
Kamuoyunun bilgilerine sunarız.
 
Adana Barosu Başkanlığı

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Barosu Cübbe

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads