• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adalet Medya, Türk İnternet Medya Birliği’ne Katıldı

Adalet Medya, Türk İnternet Medya Birliği’ne Katıldı

Hakim, Savcı, Avukat ve tüm Adalet personelini buluşturan, Yargı Camiası Birlik Platformu başlığıyla yola çıkılan: “AdaletMedya.net ” alanında uzman Seçkin Yazar Kadrosuyla aktif yayın hayatına devam etmekte olup, Yargı Medeniyetine ışık tutmaktadır.

Adalet Teşkilatı ve Hukuk dünyasının nabzını tutan Adalet Medya; Misyon ve Vizyon ilkeleri doğrultusunda Hukuk ve Yargı Camiası içerisinde 50.000 üyesiyle etkin ve prestijini koruyan bir internet haber yayıncılığı hizmetlerine devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı Kararname ile kurulan Türk İnternet Medya Birliği’ne katıldı. 

 

Türk İnternet Medya Birliği tarafından Adalet Medya Genel Yayın Yönetmeni Hasan SİNMEZ’e sunulan birlik beratı

 

Seçkin Yazar Kadrosu ve ilkeli haber yayıncılığı politikasıyla yargı dünyasının nabzını tutan “Adalet Medya”  sizlerin desteğiyle adım adım 4. yaşını doldururken; Sn. Cumhurbaşkanımızın imzasını taşıyan kararname ile kurulan,  Türkiye’nin kamu yararına sahip 53’üncü birliği olan Türk İnternet Medya Birliği’ne (TİMBİR) katılmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Bu kapsamda Türk İnternet Medya Birliği’ne katılmamıza katkı sağlayan İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Sn. Dr. Süleyman BASA‘ya Adalet Medya Yönetimi adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Gerek güvenilir kaynaklardan paylaşmış olduğumuz haberler, gerekse alanında uzman Değerli Köşe Yazarlarımızın makaleleri ve sizlerin destekleriyle bir çok başarıya beraber imza attığımız süre boyunca yenilikçilik ilkesine daima bağlı kaldık. Bu minvalde gerek  Türk İnternet Medya Birliği  üyeliğimiz, gerekse Birlik Haber Ajansı üyeliğimizinde aktifleştirilmesi ile çalışmalarımıza daha hızlı ve emin adımlarla devam edeceğimizi buradan duyurmak isteriz.

TÜRK İNTERNET MEDYA BİRLİĞİ HAKKINDA

TİMBİR Misyonu

Birlik, Vizyonunun yerine getirirken, bir insan hakkı olarak düşünceyi açıklama ve haber alma özgürlüğü bağlamında basın özgürlüğünü esas alarak Türk ve kardeş topluluklarının, Türkçe yayın yapan medya organlarının ve Türkiye’deki kurum, kuruluş ve medya ile ilgili tüzel ve gerçek kişilerin bir araya gelerek “ortak akıl” üretmesini, “dezenformasyon” kanallarına karşı birlikte hareket etmeyi, neticeten Birlik çatısı altında kamuoyunu doğru ve gerçek habercilik ilkelerinde buluşturmayı misyon edinmiştir.

TİMBİR Vizyonu

Türk internet medyası mecralarının, kurumları ve kişilerin internet medyası alanındaki birikimlerini geliştirmek, iş birliğini arttırmak, internet alanındaki çalışmalarına katkı sağlamak ve ortak bir platform çatısı altında taleplerine ve sorunlara çözüm üretmek, kurumsal kapasitelerinin artması sağlamak ve nihayet bir uluslararası bir meslek örgütü oluşturma için birlikte hareket etmeyi sağlamak amacıyla kurulmuştur.

TİMBİR Hedefleri

  1. Dünyada bilişim ve internet medyasındaki gelişmelere bağlı sosyal, siyasal, ekonomik, teknolojik yeniden yapılanma sürecini takip edip, aktif rol almak.

  2. Bileşenlerinin ve üyelerinin yayın yapan internet medyasının kurumsal yapılarını geliştirmek, güçlendirmek, kamu kaynaklarından yararlanması, meslek örgütü oluşturmasını sağlamak.

  3. Üyeleri ve bileşenleri arasında bilgiyi toplama, haberleştirme ve yorumlama konusunda dürüst, adil ve cesur, bağımsız davranmayı ve kamuoyunun bilme hakkı dışında hiçbir çıkara hizmet etmemeyi savunan, kaynaklarına, konu ettiği şahıslara ve meslektaşlarına saygılı davranılmasını temin etmek.

  4. Temel insan hakları ilkelerine dayanan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu, millet iradesine de milletin seçtiği idareye de saygı gösterilen, katılımcı demokrasinin yerleştiği, özgür birey ve sivil toplum örgütlerine gerçek anlamda var olma ve düşünce üretip teklifler sunma hak ve imkânlarının hayata geçirildiği, farklılıkların zenginlik olarak kabul edildiği, üyelerinin haklarını savunan bir medya için çalışmalar yapmak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads