• DOLAR
  $1.903,9300
 • EURO
  $0,5840
 • ALTIN
  $31.605,7400
 • BIST
  $118,8100
Adalet Bakanlığı’nın Bağımsızlık Köyünde Değişim Seninle Mükün Projesine Ödül

Adalet Bakanlığı’nın Bağımsızlık Köyünde Değişim Seninle Mükün Projesine Ödül

Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Bağımsızlık Köyünde Değişim Seninle Mümkün’ projesi Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca yarışmasında ödüle layık görüldü.

Adalet Bakanlığı madde bağımlısı çocuk ve gençlerin tedavisi ve topluma yeniden kazandırılması için hazırladığı ‘Bağımsızlık Köyünde Değişim Seninle Mümkün’ projesi, Altın Karınca yarışmasında ödüle layık görüldü. Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Yarışmasında, yaşam kalitesi yüksek şehirler için iyi uygulamalar ödüllendiriliyor. 381 projenin katıldığı yarışmada ‘Bağımsızlık Köyünde Değişim Seninle Mümkün’ projesi sosyal hizmetler alanında ödüle layık görüldü.

PROJE İSTANBUL’DA UYGULANIYOR

‘Bağımsızlık Köyünde Değişim Seninle Mümkün’ projesi, Türkiye’de tarımla terapi yönteminin resmi kurumlarda kullanılan ilk proje olması yönüyle de dikkat çekiyor. Bağımsızlık Köyünde; haklarında özellikle madde bağımlığının tedavisi yönünde karar verilen ama bunun dışında diğer bütün yükümlülerin de rehabilitasyonları amacıyla; yaratıcı drama, müzik, beden dili, çiçek aranjmanı, yemek yapımı, park, bahçe bakımı, organik tarım ve meyve sebze fidesi üretimi vb. konulu eğitim ve atölye çalışmaları yapılıyor. Proje 14-29 yaşları arasında çocuk ve genç denetimli serbestlik hükümlülerini kapsıyor. Proje kapsamında eğitimlere katılan hükümlülere sertifika verilerek meslek edinmelerine de katkı sağlanıyor.

Eyüpsultan Belediyesi sınırları içerisinde; 14 bin 970 metrekarelik alana sahip merkezde; 3 grup çalışma odası, 1 bireysel görüşme odası, 1 toplantı salonu, 1 idari oda, 1 mutfaktan oluşan 1 prefabrik bina, 4 bungalov ev, terapi bahçesi, tarım alanı bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Bağımsızlık Köyünün açılışı 26 Haziran 2020 tarihinde “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Gününde’’ gerçekleştirilmişti. Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen projenin iştirakçileri arasında; İstanbul Valiliği, Eyüpsultan Belediyesi, Eyüp Sultan Kültür, Sanat, Spor, Eğitim ve Dayanışma Derneği, İstanbul Kalkınma Ajansı bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız