• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adalet Bakanlığı Cumhuriyet’in 100. Yılı Antalya Etkinliği Tamamlandı

Adalet Bakanlığı Cumhuriyet’in 100. Yılı Antalya Etkinliği Tamamlandı

Adalet Bakanlığı tarafından Cumhuriyet’in 100. yıl etkinlikleri kapsamında Antalya Adliyesi bahçesinde 13 sanatçının 55 eserin yer aldığı resim sergisi açıldı.

Adalet Bakanlığı, Cumhuriyet’in 100.yıl etkinlikleri kapsamında “Personelin Sesi, Adaletin Nefesi” sloganıyla hareket ederek Türkiye’nin 81. ilinde personelin eğitim, kültür, sanat ve sportif faaliyetler yaptıkları eserleri sergileyebileceği, personelle bakanlık bürokrasisinin istişare edip bir araya gelebileceği etkinlik düzenlendi.

İlki Eskişehir, ikincisi ise Antalya’da gerçekleşen etkinliğe Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Soner Çiftçioğlu, Daire Başkanları Fatih Akkuzu ve Uğur Muslu, Hakimler Ergül Duyum, Hasan Bıyık, Ali Yılmaz ve Muhammed Safa Sevgili, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Evren Akbey, komisyon başkanları, hakim ve savcıların yanı sıra çok sayıda adalet personeli de katıldı.

13 sanatçının 55 karma eserin yer aldığı resim sergisinin açılış konuşmasını yapan Başsavcı Zafer Koç ve beraberindeki protokol, kurdele kesilmesinin ardından sergi alanındaki tüm resimleri tek tek inceledi. Daha sonra eline fırça alan Başsavcı Koç ile savcı ve hakimler tuval çalışması yaptı.

Etkinlik kapsamında ayrıca sanatçı Sümer Ezgü konser verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads