• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ya Tepki Gösterdi: “Kabul Etmek Mümkün Değil”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ya Tepki Gösterdi: “Kabul Etmek Mümkün Değil”

Adalet Bakanı  Yılmaz Tunç, Türkiye Adalet Akademisi’nin Hakim ve Savcı Adaylarının Eğitim Dönemi Açılış Töreni sonrası yaptığı açıklamalarda Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun çıkmış olduğu bir TV kanalında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne attığı iftiralara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun, TSK hakkındaki sarf ettiği sözler sonrası soruşturma başlatılmasına ilişkin görüşü sorulan Tunç, “Bu açıklamaları hoş karşılamak, kabul etmek mümkün değil.” dedi.

Konunun yargıya intikal ettiğini ve soruşturma açıldığını anımsatan Tunç, şunları kaydetti:

“Bu soruşturma neticesinde süreci sizler biliyorsunuz. Bu noktada bu soruşturmayla ilgili olarak özellikle fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine gelir. Anayasa Komisyonu’nda görüşülür. Açıklamaları kabul etmek mümkün değil. Burada Mehmetçiğimize dil uzatmak, geçmişte de bunlar yapıldı maalesef, ordumuza dil uzatmak, bu şekilde suçlamalarda bulunmak hiç kimseye yakışmaz. Hiçbir vatandaşımıza yakışmaz. Hele hele milletvekili sıfatını taşıyan birisine hiç yakışmaz. Burada kendi partisinin de bir tepki koyması gerekir. Bu anlamda zaten gerekli soruşturma süreci de başlamış. Bu soruşturma sürecinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne intikalinden sonraki süreçte orası tabii ki Meclis’in takdirindedir.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sezgin Tanrıkulu’na:

“Cezasız Kalmayacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sezgin Tanrıkulu’na: “Cezasız Kalmayacak”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads