• DOLAR
  $1.981,5500
 • EURO
  $0,5712
 • ALTIN
  $31.883,4500
 • BIST
  $117,1600
Adalet Bakanı Gül’den Son Dakika Açıklamalar

Adalet Bakanı Gül’den Son Dakika Açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anayasa Mahkemesinin kararlarının bağlayıcı olduğunu vurgulayarak, “Hukuk güvenliği hukukun üstünlüğü anlamında olması gereken Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmasıdır.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bir dizi açılış ve programa katılmak üzere Gaziantep’e gitti. Bakan Gül burada, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, Anayasa Mahkemesinin kararlarının bağlayıcı olduğunu vurguladı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Anayasa Mahkemesi kararlarının bağlayıcılığı, anayasanın bağlayıcılığından kaynaklanmaktadır. Hukuk güvenliği hukukun üstünlüğü anlamında olması gereken anayasa mahkemesi kararlarının uygulanmasıdır. Anayasa Mahkemesi kararları idari tüm kurumları, gerçek ve tüzel kişileri ve mahkemeleri bağlar. Esas itibariyle hukukun uygulandığı yerlerdir. Karara uyulması hukukun bir gereğidir.” dedi.

KADINLARIN ONURU, HAYSİYETİ HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR

Adalet Bakanı Gül, sosyal medyada İçişleri Bakanı’nın annesine yönelik yapılan hakarete de tepki göstererek, “Kadınların onuru, haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hele anneler olunca anneler başımızın tacı. Cennet annelerin ayağının altında. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bey’in validelerine yapılan bu hayasız, çirkin, insanlık dışı saldırıyı, ifadeleri, şiddetle kınıyorum, lanetliyorum. Bu alçak, insanlık dışı, haysiyetsiz ifadeleri kullanan kişilerin de hukuk önünde en ağır, hak ettiği cezayı bulacağına da inanıyorum. Hukukun, yargının bu anlamda, hak ettiği cezayı vereceği inancımız tamdır.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız