• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adalet Bakanı Gül: “Kimse Kendini Kolluk, Hakim-Savcı Yerine Koymasın”

Adalet Bakanı Gül: “Kimse Kendini Kolluk, Hakim-Savcı Yerine Koymasın”

Adalet Bakanı Gül, Pendik’te yaşanan olayla ilgili olarak “Bir hanımefendinin araç içerisinde yaşadığı bu vakayı hiçbir vicdan kabul edemez” dedi.

Çeşitli incelemeler ve temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a giden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, tarihi İçkale’deki Valilik makamını ziyaret etti. Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile görüşen Bakan Gül, Pendik’te yaşanan olayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mahkemenin hukukun gereğini yaptığını dile getiren Bakan Gül, “Hukuk ve hak yerini bulmuştur. Bir hukuk devleti olan Türkiye’de herkesin emin ve güvende hissettiği bir iklim herkes için zarurettir ve hukuk devleti de bunun için vardır. İster arabada, ister trafikte, ister çarşıda pazarda, nerede olursa olsun hukukun üstünde hiçbir güç yoktur. Kimse kendisini trafik polisi, kimse kendisini kolluk, hakim savcı yerine koymasın ve yaşanan hadisede de bir hanımefendinin araç içerisinde yaşadığı bu vakayı asla hiçbir vicdan kabul edemez.” şeklinde konuştu.

“KİMSE KENDİSİNİ YETKİLİ MERCİLER YERİNE KOYMASIN”

Bakan Gül ayrıca, “Nitekim hakim, savcı, yargı makamları da, kolluk da derhal gereğini yapmıştır. Türkiye’de hukuk devleti vardır, Türkiye bir hukuk devletidir, hukuk işlemektedir. Kimse kendisini yetkili merciler yerine koymasın ve hukuk bunu yapanlar için elbette işleyecektir, gereğini yapacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads