• DOLAR
  $2.441,1900
 • EURO
  $0,8380
 • ALTIN
  $39.283,5700
 • BIST
  $168,2700
ADAÇ Derneği Nedir ve Çalışmaları

ADAÇ Derneği Nedir ve Çalışmaları

Adalet Çalışanları Birliği Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği Hakkında Genel Bilgiler

“ADAÇ” , Adalet Çalışanlarının eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarında bir araya gelmeleri için kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür .

Adalet çalışanlarının imkan verildiğinde neler başarabileceklerini çalışmaları ve projeleriyle gün geçtikçe kanıtlayan derneğimiz; üyeleri için daha iyi bir gelecek hedefini amaç edinmiştir.

“ADAÇ” , başta Ankara olmak üzere ülkemizin bütün bölgelerinde görev yapan Adalet Çalışanlarına ve ailelerine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Adalet Çalışanlarının birbirleri arasında bilgi, deneyim ve fikir alışverişlerini destekleyecek proje, atölye, eğitim ve kurs gibi etkinlikleri gerçekleştirmelerine imkan sağlamaktadır.

Derneğimizin amaç ve hedefleri doğrultusunda, kendi ilke ve değerlerimiz ışığında çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklıklar ve çalışmalar geliştirir. Fakat bu ortaklıklar, çalışma süresiyle sınırlı ve hedef odaklıdır. Derneğimiz gücünü kendi uyelerinin ilke ve ideallerinden almaktadır.

ADAÇ, bağımsızlığını gönüllülerinden ve gönüllü olarak yaptığı çalışmalardan alır. Dernek gerçekleştirdiği çalışmalarda gönüllülerinin ve hedef kitlesi olan Adalet Çalışanlarının; kişisel, sosyal ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlarken aynı zamanda yapılan çalışmalarla mesleki bağlarına katkıda bulunur.

Dernek, yaptığı çalışmalarda başta Ankara olmak üzere milli ve uluslararası konularda sorumluluk bilinci dahilinde gönüllü çalışmalar yürütmektedir. Özellikle yargısal alandaki toplumsal huzuru ve kalkınmayı desteklemek amacıyla, projeler, faaliyetler ve çalışmalar gerçekleştirir.

Dernek, çalışmalarında ve faaliyetlerinde din, dil, ırk, siyasi görüş ve farklı geçmişlerden gelen katılımlara açık ve saygılı olmayı ilke edinmiştir. Derneğimiz çalışmalarına katılan, destek veren, tüm gönüllülerinden bu ilkeyi benimsemelerini ve sürdürmelerini istemektedir. VELHASIL…. ADAÇ; sosyal, kültürel ve sanatsal ve sportif faaliyetler üreterek bireylerin bilgi ve beceri kazanmalarına yardımcı olur.

ADAÇ; eğitimcilerimizi, gençlerimizi bir araya getirerek aynı amaçta olan milli ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yol almayı hedefler.

ADAÇ; topluma fayda sunan çalışmalar üreterek bireylerin okuma, araştırma, iletişim kurma ve proje üretme becerilerini arttırmayı ve yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçlar. ADAÇ, milli değerlerden yola çıkarak evrensel değerlere ulaşabilmek için kültürü ve sanatı paylaşır.

ADAÇ DERNEĞİ KURUCU ÜYELER
S.NOADI VE SOYADIGÖREVİ
1Tuncer AKINBaşkan
2Burak BALOĞLUGenel Sekreter
3Abdullah ÖZTÜRKBaşkan Yardımcısı
4Akgün AKSUBaşkan Yardımcısı
5S. Halit BOYRAZBaşkan Yardımcısı
6Fırat DOĞANSayman
7Yasemin EROLSekreter
8Enes BERKSUNÜye
9Umur Tevfik AKDOĞANÜye
10Coşun MUTLUÜye
11Şener ALTINÜye
12Süleyman ERÜye
13Yunus Emre ARPAÜye
14Şirin Ceren SATILMIŞÜye
15Selma AKINÜye
16Tamer AKINÜye
17Muhammet KIRANÜye
18Yusuf SARIKAYAÜye

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız