• DOLAR
  $1.992,9700
 • EURO
  $0,5705
 • ALTIN
  $32.101,5300
 • BIST
  $117,3900
Bakan Gül’den Türkiye’nin Gündemine Oturan Olayla İlgili HSK’ya İnceleme İzni

Bakan Gül’den Türkiye’nin Gündemine Oturan Olayla İlgili HSK’ya İnceleme İzni

Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki  Süleyman Uysal, yanlış yere park edilen otomobilin camına “Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir, bilgilerinize” şeklindeki notu bıraktı.

Uysal’ın notu bıraktığı aracın sahibi ise ilçede görev yapan bir savcıya aitti.

Süleyman Uysal, kapısını çalan polisleri karşısında görünce durumu anladı.

Aracın sahibi olan savcı, Süleyman Uysal hakkında gözaltı kararı çıkardı ve ‘sileceklere zarar verildiği’ iddiasıyla ifadesini aldırdı.

HSK’YA SORUŞTURMA İZNİ

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran haberin ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül olaya el koydu.

Abdülhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun söz konusu olayın incelenmesine izin verdiği öğrenildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı sosyal medya hesaplarında ve medya organlarında ‘arabaya uyarı notu yazan kişi şu an cezaevinde. Niye not yazılan araç yüksek mevki olunca’, şeklinde paylaşım ve haberlerin yapıldığı görülmekle olaya ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla bu basın açıklamasının yapılması uygun görülmüştür.

İFADESİ ALINDI, SERBEST BIRAKILDI

30/01/2021 günü Ünye Adliyesinde görev yapan bir Cumhuriyet Savcısının ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracın cam sileceklerine zarar verildiği ve ayrıca bir not bırakıldığı yönündeki şikayeti üzerine günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olayın araştırılması ve şüphelinin tespitine yönelik kolluğa talimat verildiği, yapılan araştırmada şüpheli S.U.’nun tespit edilmesi üzerine gerekli tahkikat işlemlerinin yapılabilmesi, ifadesinin alınması için emniyete götürüldüğü, ifade ve tahkikat işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldığı, şahsın sadece not kağıdı yazdığından bahisle tutuklanmasının veya cezaevine gönderilmesinin söz konusu olmadığı, mala zarar verme suçuna yönelik soruşturma dosyasının bu şekilde derdest olduğu ve soruşturma işlemlerinin usul ve yasa kuralları çerçevesinde hassasiyetle yürütüleceği hususu, Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız