• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaydını Yaptırdığı Hukuk Fakültesinden 38 Yıl Sonra Mezun Oldu

Kaydını Yaptırdığı Hukuk Fakültesinden 38 Yıl Sonra Mezun Oldu

Hukuk Fakültesindeki Sınıf Arkadaşlarının Dedesi Yaşında

İzmir’de yaşayan emekli kimya mühendisi Sadi Şenocak, 38 yıl önce 1974’te Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesine kaydını yaptırdı. Ancak işleri nedeniyle tamamlayamadığı, hukuk fakültesinden tam 38 yıl sonra 61 yaşında mezun oldu.

İki lisans diplomasına sahip olan emekli kimya mühendisi Sadi Şenocak, yaşının ilerlemiş olmasına rağmen azim ve gayretiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenimini de başarıyla tamamlayarak diploma sayısını üçe çıkardı.

Şenocak’ın oğlu da hukuk fakültesi öğrencisi ve gelecek sene mezun olacak. Şenocak’ın bu sene mezun olmasıyla birlikte ilerleyen yıllarda baba & oğul birlikte çalışabileceğini ifade etti.

Kayıt yaptırdığı hukuk fakültesine devam edemeyen Şenocak, İzmir’de çalışmaya başladığı dönemde okuma azmini kaybetmedi.

İki lisans diploması olsa da devamsızlık nedeniyle ayrıldığı hukuk fakültesine dönmek için fırsat arayan Şenocak, emekli olduktan öğrenimine devam etme kararı aldı.

Öğrenci affından faydalanan ve yasal düzenlemeyle yaşadığı şehirdeki hukuk fakültesine başvurabileceğini öğrenen Şenocak, Dokuz Eylül Üniversitesine kabul edildi, burada da başarılı bir öğrenim hayatı geçirerek bu yıl mezun oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads